Wtorek, 7 lipca 2015. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa65 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilczkowie2012-07-20 12:00:00 (ost. akt: 2012-07-19 15:42:53)

Autor: organizatorzy

Niejednokrotnie Urząd Gminy Lubomino wraz z sołectwami i stowarzyszeniami organizował festyny i zabawy integracyjne. W tym roku oprócz harców tanecznych i zmagań sportowych świętowaliśmy piękny jubileusz. Podczas Gminnego Festynu Rekreacyjno-Sportowego, który odbył się w Wilczkowie, nasi druhowie strażacy z OSP Wilczkowo obchodzili 65-lecie swojej działalności.Rozpoczęliśmy uroczystą mszą świętą w kościele, pw. Św. Jana Chrzciciela w Wilczkowie, odprawioną w intencji miejscowych strażaków. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele wojewódzkich i powiatowych władz PSP. Nasze druhny i druhowie prezentowali się niezwykle odświętnie. Po mszy uczestnicy imprezy przemaszerowali w takt orkiestry dętej Państwowej Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim, która przepięknie wypełniła elementy muzyczne podczas mszy, na plac wiejski gdzie odbyła się uroczystość jubileuszowa. Oprócz życzeń i gratulacji po wzniesieniu flagi narodowej na maszcie i odsłuchaniu Mazurka Dąbrowskiego druhny i druhowie zostali odznaczeni przez Grzegorza Kniefela — Wiceprezesa Zarządu Wojewódzkiej Ochotniczej Straży Pożarnej, Jerzego Pakisza — Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Lidzbarka Warmińskiego oraz Wójta naszej Gminy Andrzeja Mazura.
I tak „Srebnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa„ odznaczeni zostali: dh Krystyna Grablewska, dh Bożena Pacholec, dh Stanisława Łapińska, dh Mirosław Walinowicz, dh Leszek Szostak, dh Anna Brzozowska, dh Teresa Szostak, dh Warek Wróblewski, dh Artur Taraszkiewicz, dh Józef Rydz, dh Sylwester Michalski.
Odznakę „Strażak Wzorowy” przyznano: dh Adamowi Brzozowskiemu, dh Rafałowi Grablewskiemu, dh Kamilowi Łapińskiemu, dh Piotrowi Łapińskiemu.


Wszyscy strażacy zostali również uhonorowani odznaką «Za Wysługę Lat», a najdłuższy staż w OSP Wilczkowo zaliczyli: dh Robert Kargul — 55lat, dh Władysław Rokicki — 50 lat, dh Franciszek Walinowicz — 50 lat, dh Marceli Jackowski — 50 lat, dh Kazimierz Grablewski -50 lat.
Naczelnik OSP Wilczkowo Marian Witkowski przyjmował podziękowania i gratulacje od przybyłych gości, a Przewodniczący Rady Gminy Lubomino Paweł Miąsko wręczył mu „Czek” opiewający na kwotę 3.000 zł z przeznaczeniem na doposażenie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Prezenty z okazji jubileuszu wręczyły również Krystyna Grablewska — Prezes Stowarzyszenia Wiejskiego «Gosposia» w Wilczkowie i Dyrektor SP w Wilczkowie – Jolanta Hernat.
Gdy dźwięk bębna, saksofonu i trąbki dobiegł końca, a komendą «pododdział baczność — w tył rozejść się – spocznij! ” strażacy rozeszli się. Wilczkowo przeszyła muzyka. Rozpoczęliśmy bloki sportowe: rzut lotką dla dzieci i dorosłych, przeciąganie liny, slalom z piłką. Zwycięzcami poszczególnych konkurencji zostali: rzut lotką (dzieci do lat 15): I miejsce — Szymon Najmowicz, II miejsce — Adam Święcki,
III miejsce — Oliwia Ryczkowska.
Rzut lotką dorośli: I miejsce — Ilona Basałygo, II miejsce — Sylwester Michalski, III miejsce — Igor Krętkowski.
Slalom z piłką: I miejsce — Kinga Kijewska, II miejsce — Wiktor Grablewski, III miejsce — Szymon Najmowicz.
W czasy lat 60-tych przeniósł nas charakterystyczny głos Adama Gałki- polskiego Elvisa Presleya.
W międzyczasie formowały się drużyny rywalizujące w turnieju plażowej piłki siatkowej.

wycięzcami meczu zostali reprezentanci Wilczkowa, a zaszczytne II miejsce przypadło reprezentacji Lubomino.
Bieg do piwa to konkurencja uwielbiana przez dorosłych mieszkańców gminy. Niestety 7 okrążeń mało kogo doprowadziło do tej wymarzonej puszeczki. I wtedy się zaczęło. Takiego deszczu, gromów i błyskawic dawno nikt nie widział. Nie odstraszyło to jednak miłośników dobrej zabawy. Pomógł w tym występ kabaretu ze Świątek „Silna Grupa na Wezwanie”.


Żaden festyn nie może obejść się bez starcia siłaczy w przeciąganiu liny. Wilczkowo po raz kolejny okazało się bezkonkurencyjne. I przyszedł czas na tańce i swawole. Do tańca przygrywał Zespół »Forma” z Ostródy.
Zabawa trwała do 2.00, a dla niektórych uczestników jeszcze dłużej i dłużej.

Dostęp do Reportera, ciekawych wywiadów, obszernych reportaży oraz 40 innych czołowych portali w Polsce. Dołącz do czytelników ceniących dobrą informacje. Zarejestruj się w PIANO już teraz KLIKNIJ TUTAJ

Komentarze 1 pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

  1. OSP w Bartągu #750979 | 83.9.*.* 20 lip 2012 12:24

    Koleżanki i Koledzy serdecznie gratulujemy jubileuszu i składamy najserdeczniejsze życzenia życząc powodzenia w codziennej służbie !

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages