Sobota, 17 sierpnia 2019. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

Warmińskie Święto Rowerów w Lubominie

2015-07-10 14:16:59 (ost. akt: 2015-07-15 13:03:09)
W Lubominie odbyło się Warmińskie Święto Rowerów

W Lubominie odbyło się Warmińskie Święto Rowerów

Autor zdjęcia: Grzegorz Radzicki

W sobotę, 4 lipca odbyła się trzecia edycja ultramaratonu "Pierścień Tysiąca Jezior" po Warmińsko-Mazurskich szlakach. Kolarze z całej Polski zjechali do Lubomina, by pokazać swoje umiejętności i wytrwałość podczas pokonywania 610 kilometrów wyznaczonej trasy. Spędzali przy tym aktywnie czas, poznając uroki Warmii i Mazur.

W pierwszy weekend lipca odbyła się czwarta edycja imprezy, podczas której całe rodziny z Lubomina i sąsiednich miejscowości mogły udać się rowerami na festyn, który odbył się na miejscowym boisku. Za jego organizację odpowiada Stowarzyszenie Aktywnych Mieszkańców "Lubimy Lubomino", które od kilku lat organizuje aktywne wypoczynki dla siebie i innych zwolenników rowerowych pasji.

Rodzinną imprezę poprzedził start ultramaratonu "Pierścień Tysiąca Jezior", czyli trasy o długości 610 km po Warmii i Mazurach, którą należało pokonać bez zatrzymywania się.

W sobotę rano rowerowe święto rozpoczął start uczestników trzeciego rajdu po Warmińsko–Mazurskich szlakach trasą Lubomino – Sejny - Lubomino, której długość wynosi 610 km.

Kolarze wystartowali z Lubomina w kierunku Lidzbarka Warmińskiego, następnie skierowali się kolejno na Bisztynek, Reszel, Kętrzyn, Węgorzewo, Gołdap, Sejny, Augustów, Olecko, Giżycko, Mrągowo, Reszel, Jeziorany, Dobre Miasto, Lubomino.

Ultramaraton był kwalifikacją do większego przedsięwzięcia, jakim jest Ultramaraton Świnoujście – Ustrzyki Górne, o długości 1008 km, czyli wzdłuż całego naszego kraju, który odbywa się co dwa lata. Najbliższy odbędzie się w przyszłym roku - poinformował nas Ryszard Janik, organizator imprezy.
W maratonie wystartowało ponad stu zawodników z całej Polski, w tym jedynie sześć kobiet. Jedynym reprezentantem Warmii był Andrzej Straus, mieszkaniec Dobrego Miasta.

Przedział wiekowy peletonu był bardzo zróżnicowany. Najmłodszy uczestnik rajdu miał 18 lat, a najstarszy 69.

Linia startu była na boisku gminnym. Uczestnicy zostali podzieleni na kilkuosobowe grupy. Jako pierwsi wystartowali rekordziści poprzednich maratonów, którzy osiągnęli najlepsze czasy przejazdu. Nad prawidłowym przebiegiem startów czuwał Oskar Szproch, sędzia i organizator rajdu z Olkusza.
Pierwsi kolarze na mecie pojawili się o poranku następnego dnia, o godzinie 5:16. Najlepszy czas osiągnęli Ryszard Herc i Remigiusz Ornowski, a czas ich przejazdu wyniósł ok. 21 godzin, co ustanowiło nowy rekord rajdu. Następni na mecie, ze stratą 12 minut, pojawili się Zdzisław Kalinowski i Wojciech Jaśniewicz.

Pierwszą kobietą, która ukończyła maraton, była Agata Wójcikiewicz z Warszawy.
Pozostali kolarze zjeżdżali z trasy przez cały dzień. Według regulaminu należało ukończyć rajd w ciągu 40 godzi. O godzinie 18 na boisku w Lubominie, odbyła się uroczysta dekoracja uczestników maratonu. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

Drugim jednodniowym maratonem był rajd rowerowy na mniejszej pętli tej samej trasy, czyli Lubomino – Reszel – Lubomino. Wystartowało w nim 20 osób. Start odbył się o 8 rano, a zakończył przed 18 w Lubominie. Większość zawodników na tej trasie to kobiety.
Grzegorz RadzickiCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages