Sobota, 17 sierpnia 2019. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

Jak wybrać szkołę średnią

2016-03-11 19:58:08 (ost. akt: 2016-03-11 20:01:49)

Autor zdjęcia: Mateusz Maślanka

W Gimnazjum w Lubominie odbyły się prelekcje w ramach projektu "Spotkanie z przyszłością" realizowanego przez uczniów V Liceum w Olsztynie.

Gimnazjum w Lubominie gościło licealistów realizujących projekt społeczny "Spotkanie z przyszłością", organizowany w ramach ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z Teorii". Martyna Rydzewska - Bączek, Wiktoria Kolinko i Mateusz Maślanka, przyjechali, aby uświadomić młodszym kolegom, dlaczego ważne jest, aby dobrze wybrać szkołę ponadgimnazjalną, w jaki sposób dokonać trafnego wyboru oraz jakie kierunki edukacji można wybrać.

Podczas pobytu w Lubominie, młodzież zorganizowała 3 spotkania. Każde ze spotkań skierowane było do uczniów w innym przedziale wiekowym. Program każdej prelekcji, był odpowiednio dostosowany do grupy odbiorców. Tak na przykład, uczniowie klas pierwszych, głównie dowiadywali się o kształtowaniu swoich predyspozycji podczas nauki w gimnazjum, natomiast klasy trzecie czerpały wiedzę o ofercie szkół w okolicy. Na spotkaniach gimnazjaliści posiedli wiedzę o metodach odkrywania siebie, etapach planowania przyszłości, o szkołach i ich ofertach. Wysłuchali także życiowych przykładów o skutkach trefnego wyboru.

Prelekcje podobały się uczniom. Jak sami przyznali, przekaz był bardzo pozytywny, a spotkanie dobrze zorganizowane. Dodatkowym atutem był młody wiek wykładowców. Jak przyznają organizatorzy projektu, zależało im na maksymalnym zmniejszeniu dystansu pomiędzy nimi a słuchaczami, bo tylko w ten sposób mogą najskuteczniej dotrzeć do gimnazjalistów. Ze spotkań skorzystały wszystkie klasy gimnazjalne w szkole.

Na pytanie dlaczego to robią odpowiedzieli: 2 lata temu to my byliśmy na miejscu tych gimnazjalistów. Dobry wybór dalszego kształcenia ma wpływ na sukces w życiu dorosłym. Chcemy ułatwić gimnazjalistom wybór szkoły ponadgimnazjalnej. Nasze motto, które często powtarzamy na spotkaniach to "Teraz nie ma czasu na pomyłki!". W prosty i dostępny sposób chcemy zachęcić młodzież do odkrywania siebie, własnych predyspozycji oraz do mądrego wyboru szkoły.

Licealiści planują swój projekt realizować nawet po zakończeniu olimpiady. Oprócz spotkań prowadzą stronkę na portalu społecznościowym, gdzie gimnazjaliści znajdą skuteczne wsparcie.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: wolnica

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages