Piątek, 3 lipca 2020. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Pijany kierowca tłumaczył, że nie jest pijany, tylko zażył tabletkę

2020-06-01 15:03:32 (ost. akt: 2020-06-01 15:13:58)

Autor zdjęcia: mat. policji

Na terenie Gminy Lubomino policjanci zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Rover. Od kierowcy czuć było woń alkoholu. Kierowca tłumaczył, że nie jest pijany, a jego stan spowodowany jest zażywanymi lekami.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 30 maja. Policjanci drogówki podczas pełnienia służby na terenie Gminy Lubomino zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem m-ki Rover. Po otwarciu drzwi samochodu mundurowi wyczuli zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości u 48-latka wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna twierdził, jego stan był spowodowany tabletką, którą zażył zanim wsiadł za kierownicę pojazdu.

Policjanci uniemożliwili kierującemu dalszą jazdę a jego pojazd przekazali wskazanej osobie.

Alkohol jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, a nietrzeźwy za kierownicą to przestępca, dlatego funkcjonariusze nie będą tolerować osób, które wsiadły za kierownicę z promilami w organizmie. Pamiętajmy, kierowanie pod wpływem alkoholu może zakończyć się tragicznie dla samych kierujących jak i innych użytkowników dróg


Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet 2 lat pozbawienia wolności. Do tego sąd orzeka środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat przy czym minimalny okres na jaki zakaz ten jest orzekany to 3 lata.

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się też liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

Źródło: KPPGazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zmotoryzowany #2930399 | 213.5.*.* 7 cze 2020 11:08

    kiedy to się skończy ? praktycznie ci potencjalni pijani zabójcy nadal są bezkarni.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages